Jūlijā elektromobiļu pārdošanas apjomi pasaulē pieauga par 21%, jo Ķīnā reģistrēts lielākais lēciens šajā gadā

Pilnībā elektrisko un hibrīdautomobiļu pārdošanas apjomi pasaulē jūlijā pieauga par 21 % gadā, pateicoties Ķīnas straujākajai izaugsmei šogad un neskatoties uz pieprasījuma kritumu Eiropā, pirmdien paziņoja tirgus izpētes uzņēmums Rho Motion.

Eiropas Savienībā bāzētias MG Motor, kas pieder Ķīnas SAIC Motor Corp, sagaida, ka to visvairāk ietekmēs pagaidu tarifi, kas noteikti no Ķīnas importētajiem elektriskajiem transportlīdzekļiem, aģentūrai Reuters sacīja Rho Motion datu vadītājs Čārlzs Lesters.

Tarifu ietekmei vajadzētu būt mazākai uz Tesla, kas var ražot savā Berlīnes rūpnīcā, un Ķīnas EV gigantu BYD, kura klātbūtne Eiropā joprojām ir neliela, teica Lesters.

Jūlijā pasaulē tika pārdoti 1,35 miljoni pilnībā elektrisku (BEV) vai no elektrotīkla uzlādējamu hibrīddzinēju (PHEV) auto, no kuriem 0,88 miljoni tika pārdoti Ķīnā, kur to skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieauga par 31 %, liecina dati.

Ķīnā 2024. gada pirmajos septiņos mēnešos pārdoto VV skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir palielinājies par 70 %.

BYD, Ķīnas un pasaules lielākais elektromobiļu ražotājs, tajā pašā periodā ziņoja par attiecīgi 13% un 44% pieaugumu BEV un PHEV pārdošanas apjomos pasaulē.

Eiropā mēneša pārdošanas apjomi jūlijā samazinājās par 7,8 %, un šī gada dati atbilst 2023. gada rādītājiem. Septiņu mēnešu laikā līdz jūlijam pārdošanas apjomi samazinājās par 12 % Vācijā, kas ir ES lielākais elektrisko transportlīdzekļu tirgus.

Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā jūlijā elektromobiļu pārdošanas apjomi palielinājās par 7,1 %.

“BYD šomēnes atkal turpināja uzrādīt rekordaugstus no elektrotīkla uzlādējamo hibrīdautomobiļu pārdošanas apjomus, kas būtiski ietekmē nozari kopumā,” aģentūrai Reuters sacīja Lesters.

Lesters teica, ka lielā skaitā tiek pārdoti arī ar akumulatoriem darbināmi hibrīdautomobiļi, kas tiek uzlādēti ar iebūvētu ģeneratoru.

Eiropas Savienība jūlijā noteica pagaidu tarifus Ķīnā ražotu elektrisko automobiļu importam. ES paziņoja, ka piemēro 17,4 % BYD, Geely – 19,9 % un SAIC – 37,6 % muitas nodokli.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru